Üretim

Neler Yaparız?

about us

MOBİLYA

Adnan Bostan Mobilya, kuruluşundan bu yana tüm odalarının tasarımı ve uygulanması konusunda uzmanlaşmıştır.

Şirket büyüdükçe, mobilya oluşturma ve tasarlama becerisini de arttırıyor. Günümüzde Adnan Bostan Mobilya, evin her odasını onu tanımlayan klasik zarafetle donatma yeteneğine sahiptir. Yatak odaları, banyolar, yemek odaları ve hatta mutfaklar, tüm Adnan Bostan Mobilyaları yerleştirilecekleri alanda işlevseldir.

Konforlu sandalyeler ve kanepeler tüm oturma odalarını zenginleştirir, büyük masalar tüm konukları ağırlarken, her olanakla donatılmış mutfaklar evinizin kalbidir.

wood carving

OYMACILIK

Oyma, ahşap üzerine görselliği sağlayan oyma tekniğidir. Hataları veya zihin değişikliklerini dikkate almayan belirli bir üretim sürecidir. Ahşap oymacılar, keskiler ve oluklar sayesinde ahşaptan her türlü figürü oluşturabilmektedirler.

Bu o kadar kolay değil; oyma mükemmel bir işçilik, sıkılık ve fiziksel güç gerektirir. Oyma genelde taş, mermer, fildişi, boynuz, kemik, maden ve ahşap üzerine yapılmaktadır; bunların içinde en yaygın olanı ahşaptır. Malzemenin cinsine göre minkar, iskarpela, kalem denilen çeşitli kesici, delici, yontucu aletlerin kullanıldığı oymacılık genel olarak yüzey, üç boyutlu ve dekupe (kesme) türlerine ayrılan bir sanat dalıdır. Tercih edilen ağaç türleri ceviz, maun, çam, daha sonra zaman geçtikçe ve tekniklerin iyileştirilmesi sayesinde ceviz, ıhlamur veya akçaağaç kullanılması tercih edildi. Bugün Adnan Bostan Mobilya, usta oymacıların becerilerini en modern teknolojilerle birleştirerek yaratımlarını gerçekleştiriyor. Sonuç, Adnan Bostan Mobilya’nın tüm mobilyalarına verdiği kalite ve güvenilirliğin mükemmel bir örneğidir. Deneyim, özgünlük ve hassasiyet, Adnan Bostan Mobilya tarafından yapılan her mobilya parçası için gerçek bir ruh hali, bu da bir güzellik olmanın yanı sıra farklı bir sevgi belirtisi.

El yapımı kreasyonlarına en yüksek kaliteyi elde etmek için Adnan Bostan Mobilya tarafından verilen yüksek insani ve teknolojik araştırmalar sayesinde tüm üretim süreci her aşamada dikkatle kontrol edilmektedir.

about us

CİLACILIK ( VERNİKLEME )

Vernikleme, cilalama ve yaldız gibi tüm ahşap kaplamalar elle uygulanır. Adnan Bostan Mobilya ürünlerini süsleyen süslemeler hala uzman ustalarının yetenekli elleriyle şekilleniyor. Modern teknikler geleneksel üretim olmadan geçinemez: bu iki farklı çalışma biçiminin birleşimi, zarafeti ve yaratıcılığında eşsiz bir sonuca hayat verir. Tamamlayıcı tonların ve resimlerin modern teknolojiyle bir araya getirilmesinden kaynaklanan tonlar, mobilyaya doğal bir görünüm kazandıran daha da benzersiz olan kaplamaları yarattı.

Dekorasyon, bir mobilya parçası için hayati bir unsurdur. Kaplamalar, bronz uygulamalar, sedef, mermer, yaldızlı parçalar Adnan Bostan Mobilya’nın mobilyalarının ayırt edici işaretleridir, bu nedenle şirket tüm dekorasyonlara her zaman aynı önemi ve bakımı gösterir.

about us

DÖŞEME

Adnan Bostan Mobilya’nın ahşap sandalyeleri, koltukları, kanepeleri ve yatak başı döşemeliklerine sahiptir. Bu üretim süreci, her döşemeye yüksek doğruluk ve hassasiyetle bakan yetenekli ustalar tarafından yapılır. Kumaştan deriye kadar tüm malzemeler yüksek kalitede ve titizlikle ürünle birleştirilir. İpek ve pamuk gibi doğal elyaflar ve ince deriler Adnan Bostan Mobilyalarının tüm ürünlerini süslüyor. Adnan Bostan Mobilya, zaman içinde değerlerini korumak için tüm mobilyalarına iyi bir depolama ve büyük bir özen gösterir. Bu nedenle, şirket döşemeli parçaları ılık su veya hafif bir temizleyici ile temizlemeyi veya gerekirse Adnan Bostan Mobilya’nın yetenekli zanaatkârlarına sormayı önerir.

Tutku ile çıktığımız yolda yıllar içinde amatör ruhumuzu kaybetmeden mükemmellik arayışımız hep sürmektedir. Geçmişin bilgeliğini, bugünün bilenini ve geleceğin öngörüsünü tasarımlarımıza yansıtarak, İstanbul Altınşehir’de 10.000 metrekarelik entegre fabrikamızda siz değerli müşterilerimizi fabrikamıza ve showroom’ a davet ediyoruz...